Parfüm Tasarım Atölyesi, kreatif merkezi İspanya, İsviçre, Amerika Birleşik Devletleri ve Fransa’da bulunan ve 25 ülkede hizmet veren Cosmo International’ın Türkiye ofisi olarak deterjan ve kozmetik sanayisine esans tedariği sağlıyor. 35 yılı aşkın süredir milyonlarca insanın duygularına hitap eden kokular yaratmakta ve üretmekte olan Cosmo Avrupa ve Amerika, özel markalı ürünlerdeki tecrübesini Türkiye pazarına da aktarıyor.

Kreatif Parfümeri, Ar & Ge, Kalite Kontrol, Pazarlama ve Satış departmanlarında tamamen müşteriye özel hizmet odaklı bir bakış açısı benimseyen Cosmo, son teknoloji Ar & Ge cihazları ve otomatik üretimiyle birçok ürün grubuna esans tedarik ediyor. Özel projeler için çalışılan Organik, Natural, Biodegreable, Ecolabel, Nano Esans hizmetleri de bulunan Cosmo; Ev Bakımı, Kişisel Bakım ve Alkollü Ürün Gruplarına hizmet veriyor.

www.cosmo-fragrances.com

 

Marka Kimlik Kokularının Tasarımı

İnsan burnu 350,000 farklı kimyasal maddeyi ayırt edebilecek niteliktedir. Koku alma duyusu hafızanın oluşmasında büyük rol oynar. Burunda bulunan koku alma reseptörleri, doğrudan beyindeki duygu ve hafıza ile ilgili olan bölümü uyarmaktadır. Burnumuzun koku alma yetisi o kadar güçlüdür ki günlük duygularımızın %75’ini etkiler. Kokuyu kaydeden Olfactory bezleri ile duygu ve hafızadan sorumlu olan sistem arasındaki yakın bağlantı nedeniyle koku duyumuz hayatımızda çok önemli bir yere sahiptir.
Parfüm Tasarım Atölyesi olarak biz, marka kokusunun sadece ortama güzel bir koku sıkmaktan ibaret olmadığını biliyoruz. Bizler marka kimliğinizi göz önüne alarak, hedef kitlenize ulaşırken kullandığınız görsel ve duyusal araçların birbirine bağlamasını sağlıyoruz. Yarattığımız ortam kokularının yardımıyla markanızın bilinirliğini ve akılda kalıcılığını ön plana çıkararak, farkındalığını artırmayı amaçlıyoruz.

 

Markanıza Özel Ürünler

Parfüm Tasarım Atölyesi olarak; farklı alanlarda faaliyet gösteren şirketler, event organizasyonları ve düğünler için kreatif kokularla hazırlanan çok geniş yelpazade ürünler tasarlıyoruz. Ürünlerimizde kullandığımız kokular İspanya ve İsviçre’de bulunan Cosmo International’ın parfümörleri ile birlikte son teknoloji ile geliştiriliyor.
Bu kokularla birlikte, ürünün konsepti ve ambalajı da Parfüm Tasarım Atölyesi tarafından tasarlanıyor. Üretimin başından sonuna kadar konusunda uzman üreticiler ve tasarımcılarla çalışarak müşterilerimize son ürün teslim ediyoruz.

Parfüm Tasarım Atölyesi olarak markalara özel geliştirdiğimiz ürünler arasında; Eau de Parfum & Eau de Toilette, vücut spreyi, vücut losyonu, el kremi, duş jeli, masaj yağı, katı sabun gibi vücut bakım ürünlerinin yanı sıra
banyo tuzu, mum, kokulu keseler, bambu çubuklu oda kokuları ve oda parfümleri gibi ev bakım ürünleri bulunuyor.