Markalarımız

Parfüm Tasarım Atölyesi, dünyaca ünlü lüks/niş parfüm markalarını aynı çatı altında buluşturmaktadır. Bünyesinde Maison Francis Kurkdjian, Acqua di Parma, Histoires de Parfums, Initio, Orlov, House of Sillage, Etat Libre d’Orange, Ormonde Jayne, ve Miller Harris markalarını bulunduran Parfüm Tasarım Atölyesi bu markaların Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır. Birlikte çalıştığımız şeçkin perakende noktalarında parfüm meraklıları ile markalarımız buluşmaktadır.

Maison Francis Kurkdjian

Francis Kurkdjian; eşsiz bir koku koleksiyonuna ev sahipliği yapan, kokuyla dans eden bir parfümör. Kendini parfümün sihirli dünyasına kaptırmış, kişiye özel parfüm konusunda fark yaratmış bir isim. Lüks, saf ve zor bulunan esansiyel yağların seçiminin her ayrıntısında sonsuz dikkati ve özgün bilgi birikimiyle parfümlerini büyük bir titizlikle tasarlıyor. Kurkdjian için parfüm; gün geçtikçe genişleyen bir yaklaşım ve bir yaşam sanatı. Onun tasarımlarında yaratmak istediği; gün doğumundan gün batımına, günbatımından gün doğumuna, parfümlerin birbiriyle yankılandığı bir dünya…

Kurkdjian koku alanında birçok enstellasyon ve performans sergilemiş bir parfümör. Yarattığı parfümler arasında; Narciso Rodriguez ile For Her, Jean Paul Gaultier ile Le Male, Burberry için My Burberry, Giorgio Armani için Armani Mania, Elie Saab ile Le Parfum bulunur.

Kurkdjian; François Coty Perfumer Yaşam Boyu Başarı Ödülü, Cosmétique Magazine Dergisi’nin Yılın Parfümcüsü Oscar Ödülü ve Fransız Kültür Bakanlığı tarafından “Chevalier des Arts et des Lettres” Şovalyelik ünvanı almış bir parfümör.

Histoires de Parfums

Histoires de Parfums kurucusu Gerald Ghislain’ın, doğduğu Güney Fransa ve büyüdüğü Fas’ın Akdeniz etkilerini harmanladığı Histories de Parfums serisi, parfüm tutkunlarını kendine hayran bırakıyor.

Geniş hayal gücüne sahip, söyleyecek çok şeyi olan tasarımcı, duyusal ve duygusal bir seçim yaparak, hikâyelerini parfümler üzerinden aktarmaya karar veriyor. Tende okunan bu hikâyeler yaratıcılık, tutku ve ayrıcalığın bir bileşimi.

Gerald Ghislian’ın “koku kütüphanesi” ünlü karakterlerden, ham maddelerden ve efsanevi yıllardan ilham alıyor. Ghislain’ın tarihteki önemli karakterlerden esinlenerek hazırladığı bu koku kütüphanesinin tüm üyeleri çok ayrıcalıklı.

Initio

4 yıl süren coşkulu bir yaratıcılık sürecinin ardından, Fransız markası Initio 2014 yılında kuruldu. Kokuların insan davranışını, ruh halini ve duygularını etkilediğinden yola çıkan marka, kokunun sosyal ve cinsel yaşamlarımız üzerinde belirleyici rol oynadığını savunuyor.

Etat Libre d’Orange

Paris’in alternatif parfüm evi Etat Libre d’Orange, koku dünyasının sıradan formüllerinden uzak, parfümün ana kaynağından ilham aldığı cazibe ve davet vaat eden kokularını parfüm tutkunlarının beğenisine sunuyor. Hayal gücü sınırsız yetenekli parfümör işbirlikleriyle yarattığı koleksiyonu ile niş parfümeri dünyasında standartları yeniden belirliyor.

“Sıradışı ve dikkat çekici kokular tasarlamak” marka felsefesi ile parfümörlerine hayallerinin peşinden gidecekleri sonsuz bir özgürlük alanı bırakan Etat Libre d’Orange, zamansız kokuları ve olağanüstü ihtirası ile koku dünyasına risk alarak meydan okuyor. İfade özgürlüğünü stili, görünümü ve duygularıyla ortaya koymaya cesaret edenlere sunduğu alternatif kokularla eşlik ediyor.

Etienne de Swardt’ın geleneksel sanata ve parfüm sanatına duyduğu aşkla yarattığı ve “parfümün geleceği” olarak yorumlanan Etat Libre d’Orange cüretkâr, tutkulu, sevmekte ve sevilmekte özgür. Yaratmakta özgür… Yaşamakta özgür… Stilin zirvesine yerleşmiş, farkını hırçınca ortaya koyan, zeki ve isyankâr…

Miller Harris

Lyn Harris; parfümlerine kaliteli malzemeye ek olarak sanat ve içgüdü katıyor. Geleneksel yapıya saygı duymasına rağmen, her zaman yenilikçi olmayı seven, sınırları zorlayan bir tarzı var. Onun parfümleri sürekli aynı modda olmayı sevmeyenler için birebir. Harris, tek bir kokuya sınırlı kalmaktan çok, farklı ruh hallerine göre parfüm tercih edenler için farklı bir tasarımcı.

Lyn Harris, günümüzde, sipariş üzerine parfüm konusunda dünya çapında en çok saygı duyulan parfümerler arasında geliyor. Soylu aileler ve A-listesi ünlülere yarattığı özel tasarımlarıyla biliniyor. Jane Birkin için özel olarak ürettiği L’Air de Rien, özel tasarımlarından sadece biri.

Orlov

Ruth & Thomas Méaulle tarafından kurulan Orlov markasının ilhamı Ruth’un aileden gelen asıl işi olan sadekarlıktır. Her Orlov parfümü ünlü bir pırlanta çeşidinden adını ve ilhamını almıştır. Ham halinden en değerli haline. Parfümlerin ve pırlantaların ancak bir ustanın elinde işlendiğinde güzelliklerini ortaya çıkarabileceğinden yola çıkan markanın.

House of Sillage

Yaratıcısı ve vizyoneri Nicole Mather’in hayal gücü ve dünyaca ünlü parfümörler Mark Buxton  ve Francis Camail tarafından değerli birer sanat eseri gibi tasarlanıyor.

House of Sillage serisinde her bir kokunun “limited edition” ve “signature collection” versiyonları bulunuyor. Sınırlı sayıda üretilen parfümlerin kapakları altına numarası yazılıyor ve aynı parfüm bir sonraki üretimde farklı bir kapak tasarımı ile yenileniyor.

İnce bir zevk ve zengin bir hayal gücü ile değerli birer sanat eserini andıran parfüm kapakları, değerli metaller üzerine elle tek tek yerleştirilmiş Swarovski kristallerinin özel tasarımından oluşuyor. Her bir parfümün paha biçilemez özel cam şişeleri el ile cilalanmış, lakelenmiş ve gölgelenmiş olarak saatlerce çalışılmış, ilham ve işçilik içeriyor. Parfümlerde kullanılan esans yağları kokunun başkenti kabul edilen Fransa Grass’dan geliyor.